تعمیر کلکتور موتورخانه
30
17492

 

 کلکتور موتورخانه

کلکتور موتورخانه معمولا در قسمت پشت دیگ نصب می‌شود که از اتصال لوله و شیرآلات و اتصالات به یکدیگر تشکیل شده است. کلکتور موتورخانه یکی از اصلی ترین اجزای موتورخانه است زیرا این قسمت تحت تنش حرارتی و خوردگی زیادی است و با توجه به اینکه کنار دیگ نصب می شود باید به ساخت آن توجه ویژه شود. برای آب درگردش و آب دیگ از کلکتور از لوله سیاه کربن استیل استفاده می شود زیرا آب درگردش خوردگی زیادی ندارد و از آنجایی که برای آشامیدن استفاده نمی شود نیازی به استفاده از لوله گالوانیزه نیست. قسمت بالایی و پایین لوله های کلکتور به شیر متصل می شود و شیرها باید از جنسهای خوبی استفاده شود تا به خاطر خراب شدن کلکتور باز و بسته نشود. بهتر است قبل از هر شیر از مهره ماسوره استفاده شود تا در صورت نیاز برای تعمیر کلکتور و یا شیر آلات تعمیرات راحت تر انجام گیرد. درجایی که آب خوردگی بالایی دارد حتما باید از شیرآلات با کیفیت بالا استفاده شود و حتما باید مهره ماسوره به کار رود. برای اینکه عمر کلکتور موتورخانه بالا رود باید دقت شود که در جای مرطوب نصب نگردد و یا آّب بر روی آن نچکد. استفاده از لوله سیاه رده سنگین بدون درز یا مانیسمان بهترین گزینه برای لوله مورد استفاده برای کلکتور است. 

پیشنهاد شرکت تیلار برای ساخت کلکتور ساخت کلکتور با شیرآلات سیم، مهره ماسوره و لوله رده سنگین مانیسمان است. شرکت تیلار با به کارگیری جوشکاران ماهر با فیت بسیار عالی، و استفاده از اجناس بسیار مرغوب با قیمت مناسب بهترین کار را برای ساخت کلکتور به شما مشتریان عزیز ارایه می‌دهد. در صورت نیاز به مشاوره فنی به راحتی با همکاران ما در شرکت تیلار تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید. همکاران ما اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می دهند.

تعیین قطر کلکتور

محاسبه قطر کلکتورها در شبکه‌های لوله‌کشی که اغلب برای موازی نمودن پمپ‌ها، دیگ‌ها، چیلرها و ... استفاده از آنها لازم می‌آید از طریق رابطه زیر صورت می‌گیرد:

Dc=√(d12+d22+...+d32)

که در اینجا قطر کلکتور از مجموع مجذور قطر لوله‌های خروجی از کلکتور است. فاصله لوله‌های ورودی یا خروجی از کلکتور باید حداقل 30 سانتیمتر ( 12 اینچ) باشد و فاصله انتها و یا ابتدای کلکتور با اولین یا آخرین لوله ورودی در حدود 20 سانتیمتر (8 اینچ) در نظر گرفته می‌شود. بر این اساس پس از تعیین قطر کلکتور می‌توان طول آن را نیز مشخص نمود.

اجرای کلکتور موتورخانه

  • کلکتور باید در ارتفاعی از کف نصب شود که دسترسی به شیرها به آسانی میسر باشد و دماسنج‌ها و فشارسنج‌ها در معرض دید مستقیم باشند.
  • اگر کلکتور در ارتفاعی بالاتر از 2.20 متر بالاتر از کف تمام شده موتورخانه قرار گیرد، به منظرو امکان‌پذیر کردن دسترسی باید نردبان فلزی و گربه رو در ارتفاع مناسب ساخته شود.
  • اتصال همه لوله‌های انشعاب به کلکتور باید از نوع اتصال بازشو فلنج یا مهره ماسوره باشد. اتصال بازشو تا قطر نامی 2 اینچ(50 میلیمتر) از نوع دنده‌ای (مهره ماسوره) و برای لوله‌های بزرکتر از نوع جوشی (فلنجی) خواهد بود. در سیستم گرمایی با بخار پرفشار همه اتصال‌های بازشو باید از نوع فلنجی و جوشی باشد.
  • برای هر کلکتور باید در پایین‌ترین نقطه، شیرتخلیه از نوع گلویی (کف فلزی) پیش‌بینی شود.
 

خدمات ما

علم مهندسی، زیبایی و تعهد، از جمله ویژگی‌های اعضای شرکت تیلار است که در قسمت‌های مختلف خدمات خود به مشتریان عزیز قابل مشاهده است.

 

قیمت ها

تمامی قیمت‌های خدمات و اجناس شرکت آذر فراز تیلار، با توجه به استانداردهای مهندسی، بهترین مصالح مورد استفاده و همچنین بر مبنای فهرست بهای مصوب خواهد بود.

 

تولیدات تیلار

شرکت تیلار، تولید کننده انواع مخازن موتورخانه، بویلرهای فولادی، کلکتورها، بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی است. در حال حاضر فروشگاه و کارخانه تیلار در دستور کار است.

 

گارانتی و تضمین

شرکت تیلار، با بیان ضوابط و شرایط به مشتریان عزیز، تضمین و گارانتی خدمات و محصولات خود را اعلام می‌کند و هم به صورت قلبی و هم تعهدی آماده ارایه خدمات پس از فروش است.

 

مشتریان شرکت تیلار

لوله کشی و تعمیر تاسیسات بانک مرکزی
تعمیر و اجرای سیستم برج خنک کننده و موتورخانه شرکت فورج البرز
تعمیر و اجرای سیستم موتورخانه سرمایشی شرکت قدس نیرو
عایق کاری حرارتی ساختمان بیمارستان ولیعصر و موتورخانه گرمایشی
اجرای انواع تصفیه خانه در سطح پارک های تهران
تعمیر و نگهداری موتورخانه های ادارات مالیات تهران
عایق کاری منابع موتورخانه شرکت ایران روتاتیو
اجرای موتورخانه باشگاه دانشگاه آزاد اقلید فارس

شبکه‌های اجتماعی

 گوگل پلاس   کانال تلگرام شرکت تیلار   فیس بوک

اینتساگرام شرکت تیلار   توییتر   ما را در آپارات دنبال کنید

حساب linked in شرکت

تماس با ما

  • iconتهران، شادآباد، بازار آهن، بلوک1،طبقه2،واحد 45
  • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدAFTilar[at]outlook.com
  • icon02166314461
  • iconشنبه تا چهارشنبه: 8صبح تا 6 عصر
    پنج شنبه ها: 8 صبح تا 2 عصر
Top