لوله کشی و نصب تصفیه خانه پارک ملت
14
خرداد
8916

تصفیه خانه  به طور کلی از یک سری از قسمت‌های ثابت تشکیل شده است. قسمت پری فیلتر، فیلترینگ و در نهایت قسمت خالص سازی است که برای کل کار در نظر گرفته شده است. در این پروژه سعی شده است که ابتدا یک مرحله فیلتراسیون اولیه و بعد از آن نانو فیلتر در نظر گرفته شود. همچنین سیستم کلر زن برای ضدعفونی کردن کل سیستم در نظر گرفته شده است. سازه کل سیستم توسط متخصصین جوشکاری و مونتاژکاری شرکت تیلار انجام گرفته شده است.

فاز اول: نصب پمپ کف کش

نصب پمپ کف کش ساخت شرکت گرانفوس مرحله اول کار بود که انجام شد. از جمله مشکلاتی که وجود داشت این بود که پمپ کف کش باید زیر آب دفن می‌شد ولی دسترسی به خالی کردن آب استخر پارک ملت وجود نداشت. لذا از شاسی خاصی استفاده شد که در پایین آب پمپ را محکم می کرد و آن را به وسیله دو ریل از بالا به پایین هدایت می کرد.

مرحله بعد ساخت سازه برای سیستم فیلتراسیون و کلر زنی کل تصفیه خانه بود که به طور کامل انجام پذیرفت. شاسی طوری طراحی شده بود که کل سیستم به صورت یک سیستم پکیچ به کار افتاده و از بالا تا پایین سیستم فیلتراسیون را روی هم سوار می‌کرد.

لوله کشی کل سیستم با استفاده از لوله 110 ساخت شرکت گسترش پلاستیک با فشار کاری 10 بار صورت گرفت. جوشکاری کل سیستم به صورت استاندارد و با استفاده از بهترین دستگاه جوش پلی اتیلن انجام پذیرفت همچنین بعد از هر جوش کل لوله با استفاده از دستگاه کشش تست و بررسی می‌شد.