لوله کشی سرد و گرم شوفاژ
30
9021

لوله کشی سرد و گرم

انواع لوله کشی گرمایشی و سرمایشی

شبکه ‌های لوله کشی گرمایش و سرمایش هیدرونیکی در اغلب اوقات به صورت دولوله‌ای و در بعضی موارد به صورت چهارلوله‌ای اجرا می‌شوند. شبکه‌های دولوله‌ای ممکن است به صورت مستقیم و یا معکوس باشند. در شبکه‌های لوله‌کشی آبی که فقط برای گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند، تحت شرایط خاص امکان به کارگیری شبکه تک لوله‌ای به دو صورت موازی و سری وجود دارد و در عین حال شبکه‌های فقط گرمایشی از نظر گردش آب ممکن است به دوصورت گردش طبیعی(بدون پمپ) و گردش اجباری (با پمپ) اجرا شوند. شبکه‌های تک لوله‌ای و شبکه‌هایی که با گردش طبیعی بدون نیاز به پمپ کار می‌کنند و اساس کار آنها ترموسیفون است مناسب سیستم‌های کوچک و کم‌ظرفیت هستند.

شبکه‌های لوله کشی گرمایش را می‌توان به دو نوع عمده آب گرم و آب داغ نیز طبقه بندی کرد. در نوع اول یعنی آب گرم دمای آب در فشار جو برابر 100 درجه سلسیوس یا 212 درجه فارنهایت است. گروه دوم با بالا بردن فشار دمای آب داغ را به بیش از 100 درجه سلسیوس می‌رسد. بنابراین می‌توان این دو گروه را به دو گروه عمده شبکه لوله کشی با فشار کم و فشار بالا نیز تقسیم یندی نمود. در سیستم‌های کم فشار منبع انبساط از نوع باز خواهد بود و فشار اتمسفریک است. در سیستم‌های فشار بالا با استفاده از منبع انبساط بسته، فشار سیستم بالاتر می‌رود. بنابراین با توجه به میزان افزایش فشار می‌توان از لوله‌های با قطر پایین‌تر هم استفاده نمود. شبکه‌های لوله‌کشی بخار نیز سهم عمده‌ای در سیستم‌های گرمایشی و حتی در سیستم‌های سرمایشی متکی به چیلر جذبی دارد که جزییات آن در قسمت چیلر موتورخانه ارایه شده است.

اجزای شبکه لوله کشی

لوله‌ها اصلی ترین جز انتقال سیال هستند و به دو دسته عمده لوله‌های فلزی و غیر فلزی استفاده می‌شود. لوله‌های فلزی خود به چهار دسته لوله‌های گالوانیزه، سیاه، مسی و چدنی تقسیم می‌شوند. لوله‌های غیر فلزی به دو دسته عمده سیمانی و پلیمری تقسیم می‌شوند. لوله‌های آزبست سیمانی برای انتقال دود دیگ موتورخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. 90 درصد این لوله‌ها از سیمان و 10 درصد از جنس الیاف پنبه نسوز (آزبست) تشکیل شده است. لوله‌های پلیمری یک لایه یا چندلایه و لوله‌های پلیمری با غشای میانی فلزی چند سالی است که در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما هنوز استفاده از آنها بسیار محدود و کم است و هنوز هم در موتورخانه‌های بزرگ از لوله‌های فلزی استفاده می‌شود. لوله‌های PVC، PE، ABS، CPVC، از جمله لوله‌های پلیمری مورد استفاده در سیستم‌های تهویه مطبوع هستند. لوله‌های CPVC نسبت به PVC از مقاومت فشاری بیشتری برخوردارند. به همین استفاده از آن برای آب گرم ممکن است. لوله‌های ABS از انواع لوله‌های فشار قوی هستند که در دو نوع معمولی و فشار قوی کاربرد دارند. این لوله‌ها مشابه لوله‌های PVC هستند ولی مقاومت فشاری بیشتری دارند. لوله‌های PEX به دلیل تحمل فشار و گرمای بالا برای توزیع آب و گرم مورد استفاده قرار می‌گیرند. لوله‌های PEX-AL-PEX ترکیبی از دو لایه‌ی پلی اتیل زایلن و یک لایه میانی آلومینیوم تشکیل شده است و تحمل فشار بالایی دارد. لوله‌های پلی اتیلن امروزه بسیار رایج هستند و تحمل دمای حدود 120 درجه فارنهایت را دارد. این لوله‌ها در لوله‌کشی‌های آبیاری، کشاورزی، فاضلابی، گازی دفنی صنعتی استفاده می‌شود و استفاده از آنها بیش از پیش رو به گسترش است. لوله‌های PP از جنس پلی پروپیلن و PB از جنس گلی بوتیلن است. این لوله‌های بسیار با دوام است و در مقابل خوردگی بسیار مقاوم هستند ولی از ولی به دلیل بزرگ بودن مولکول‌های پلیمری امکان نفوذ هوا و پوسیده شدن سریع‌تر سیستم وجود دارد و ممکن است سیستم‌های انتقال حرارت و دیگ و رادیاتورها و تجهیزات فلزی زودتر پوسیده شود. در لوله‌های فلزی پلیمری یک لایه فلزی در بین لوله وجود دارد که مانع نفوذ هوا و اکسیژن به آب می‌شود. به دلیل استافده نمودن مواد هموژن و همگن ساز در دو طرف لایه فلزی به آن لوله پنج لایه می‌گویند. لوله‌های فولادی سیاه در سه گروه وزنی رده سبک، نیمه سنگین و سنگین استفاده می‌شود. این لوله‌ها در سیستم‌های بخار، گاز، آب سرد و گرم استفاده می‌شوند و به دو نوع درزدار ( نورد شده با جوش) و بدون درز یا اصطلاح عامیانه مانیسمان تولید می‌شوند. لوله‌های بدون درز توان تحمل فشار بیشتری را دارند. لوله‌های گالوانیزه همان لوله‌های سیاه است که درون حوض گالوانیزه با روکش روی پوشانده شده است. لوله مسی نوع K سخت ترین نوع لوله مسی با بیشترین ضخامت است. لوله مسی L صخامت کمتری نسبت به لوله K دارد و لوله مسی نوع M از نوع L نازک‌ترلوله مسی نوع ACR که در تجهیزات سرمایشی کاربرد دارند، دارای ضخامت متوسطی هستند.

موتورخانه

طراحی، اجرا و تعمیر انواع موتورخانه گرمایشی و سرمایشی، سیستم پمپاژ و بوستر پمپ آبرسانی و آش نشانی، تعمیر و ساخت کلکتور آب و گاز، نصب و تعویض دیگ چدنی و فولادی، ساخت انواع منبع دو جداره، منبع کویل دار، منبع انبساط، و لوله کشی سیستم موتورخانه، شوفاژ و کلکتور

شرکت تیلار، ارایه خدمات تاسیسات و تهویه مطبوع

ادامه مطلب
تعمیر و نگهداری موتورخانه
 

خدمات ما

علم مهندسی، زیبایی و تعهد، از جمله ویژگی‌های اعضای شرکت تیلار است که در قسمت‌های مختلف خدمات خود به مشتریان عزیز قابل مشاهده است.

 

قیمت ها

تمامی قیمت‌های خدمات و اجناس شرکت آذر فراز تیلار، با توجه به استانداردهای مهندسی، بهترین مصالح مورد استفاده و همچنین بر مبنای فهرست بهای مصوب خواهد بود.

 

تولیدات تیلار

شرکت تیلار، تولید کننده انواع مخازن موتورخانه، بویلرهای فولادی، کلکتورها، بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی است. در حال حاضر فروشگاه و کارخانه تیلار در دستور کار است.

 

گارانتی و تضمین

شرکت تیلار، با بیان ضوابط و شرایط به مشتریان عزیز، تضمین و گارانتی خدمات و محصولات خود را اعلام می‌کند و هم به صورت قلبی و هم تعهدی آماده ارایه خدمات پس از فروش است.

 

مطالب اخیر تیلار

شرکت تیلار، مجری موتورخانه، تصفیه خانه، استخر، عایقکاری حرارتی، پایپینگ و لوله کشی و تعمیر و نگهداری موتورخانه و تاسیسات
30
16339
محمدرضا

 

 کلکتور موتورخانه

کلکتور موتورخانه معمولا در قسمت پشت دیگ نصب می‌شود که از اتصال لوله و شیرآلات و اتصالات به یکدیگر تشکیل شده است. کلکتور موتورخانه یکی از اصلی ترین اجزای موتورخانه است زیرا این قسمت تحت تنش حرارتی و خوردگی زیادی است و با توجه به اینکه کنار دیگ نصب می شود باید به ساخت آن توجه

30
9225
محمدرضا

منبع انبساط چیست؟

برای تثبیت فشار سیستم و ایجاد شرایط انبساط حجمی آب در اثر افزایش دما در سیستم‌های بسته، باید از ظرفی به نام منبع انبساط استفاده شود. دو نوع منبع انبساط وجود دارد که به صورت باز یا بسته است.

منبع انبساط باز

این منبع که با هوای آزاد در تماس است در خط مکش پمپ و در بالاترین قسمت

30
101732
محمدرضا

استخر سونا و جکوزی

طراحی استخر

به طور کلی یک استخر مراحل اجرای زیادی دارد. برای اجرای یک استخر باید ابتدا نقشه معماری آن تهیه شود. نقشه معماری با توجه به خواسته کارفرما تهیه می‌شود. در طراحی باید تمام نکاتی ظاهری از قبیل طراحی کاشی ‌کاری، طراحی شکل کلی استخر، طراحی عمق و محوطه سازی استخر و

30
9321
محمدرضا

منبع کویل دار

موتورخانه از اجاز مختلفی تشیل شده است. وظیفه اصلی یک موتورخانه گرمایشی گرمایش ساختمان و یا تامین آب گرم مصرفی ساختمان است. تامین آب گرم مصرفی توسط منابع تولید آب گرم مصرفی انجام می‌گیرد. منابع آب گرم مصرفی ساختمان شامل منبع کویل دار و منبع دوجداره هستند. این منابع در واقع مبدل‌های

مشتریان شرکت تیلار

لوله کشی و تعمیر تاسیسات بانک مرکزی
تعمیر و اجرای سیستم برج خنک کننده و موتورخانه شرکت فورج البرز
تعمیر و اجرای سیستم موتورخانه سرمایشی شرکت قدس نیرو
عایق کاری حرارتی ساختمان بیمارستان ولیعصر و موتورخانه گرمایشی
اجرای انواع تصفیه خانه در سطح پارک های تهران
تعمیر و نگهداری موتورخانه های ادارات مالیات تهران
عایق کاری منابع موتورخانه شرکت ایران روتاتیو
اجرای موتورخانه باشگاه دانشگاه آزاد اقلید فارس

شبکه‌های اجتماعی

 گوگل پلاس   کانال تلگرام شرکت تیلار   فیس بوک

اینتساگرام شرکت تیلار   توییتر   ما را در آپارات دنبال کنید

حساب linked in شرکت

تماس با ما

  • iconتهران، شادآباد، بازار آهن، بلوک1،طبقه2،واحد 45
  • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدAFTilar[at]outlook.com
  • icon02166314461
  • iconشنبه تا چهارشنبه: 8صبح تا 6 عصر
    پنج شنبه ها: 8 صبح تا 2 عصر
Top