شرکت تیلار | موتورخانه- اجرا، تعمیر و نگهداری

تعمیر و موتورخانه بعد از اجرای آن بسیار مهم و ضروری است. در صورت عدم تعمیر و نگهداری صحیح از موتورخانه ممکن است موتورخانه از کار بیفتد و یا حوادث بدتری مانند ترکیدگی منبع آبگرم رخ دهد.

تعمیر موتورخانه میتواند شامل موارد زیر باشد:

تعمیر دیگ: تعمیر دیگ شامل تعویض پره های دیگ در دیگهای چدنی و یا تعمیر لوله های آتشخوار در دیگ های فولادی باشد.

تعمیر منبع آب گرم: تعمیر منبع آب گرم به دو قسمت تعمیر منبع کویل دار و تعمیر منبع دوجداره تقسیم میشود. منبع کویل دار دارای تعمیرات کویل و مخزن است و در صورت پوسیده شدن مخزن باید منبع کویل دار تعویض شود. منبع دوجداره در صورت پوسیده شدن باید تعویض شود.

تعمیر مشعل: ممکن است مشعل یک موتورخانه نیازمند تعویض رله و تعویض یون از جمله تعمیرات مشعل موتورخانه است.

تعمیر پمپ: تعمیر پمپ می تواند شامل تعمیرات سیم پیچی و تعمیرات پره پمپ باشد.

تعمیر لوله های پوسیده: در صورت پوسیده شدن شدن لوله های موتورخانه باید لوله ها تعویض شود.

تعیرم کلکتور موتورخانه: در صورت تعمیر کلکتور موتورخانه باید تمام کلکتور تعویض شود.

 • تعمیر دیگ چدنی موتورخانه

  دیگ چدنی موتورخانه از جمله تجهیزات بسیار پرکاربرد در موتورخانه ساختمان است. این نوع دیگ باتوجه به اینکه به صورت پره پره با استفاده از قالب‌های بزرگ ساخته می‌شود، امکان نصب و اجرار را برای مجری آسان تر می‌کند. اما در مورد تعمیر و نگهداری دیگ چدنی باید موارد دیگر را نیز بررسی کرد

 • تعمیر منبع کویل دار و دوجداره

  منبع آب گرم موتورخانه چیست؟

  برای تامین آب گرم مصرفی ساختمان از منبع آب گرم موتورخانه استفاده می‌شود. منبع آب گرم مصرفی ساختمان می تواند از نوع دوجداره یا کویل دار باشد. طبق استاندارد بهتر است برای ظرفیت های بیشتر از 1000 لیتر از منبع کویل دار استفاده شود.

  منبع دوجداره چیست؟

  منبع دوجداره یکی از منابع آب گرم موتورخانه است که هم نقش منبع ذخیره آب گرم و هم نقش یک مبدل حرارتی را ایفا می‌کند. منبع دوجداره دارای یک مخزن است که توسط یک لایه بیرونی پوشیده شده است. در لایه بیرونی آب در گردش دیگ موتورخانه جریان می‌یابد و در داخل آن آب سرد ورودی به ساختمان وارد شده و بعد از گرم شدن برای استفاده به ساختمان انتقال می‌یابد. منبع دوجداره طبق استاندارد و برای مسایل بهداشتی باید از جنس گالوانیزه گرم باشد. برای هر واحد مسکونی باید 110 لیتر آب مصرفی در نظر گرفته شود.

  سوراخ شدن منبع دوجداره

  هر وسیله ای عمری دارد و برای اینکه عمر وسایل مورد استفاده بیشتر شود باید از آنها نگهداری شده و در صورت نیاز تعمیر شوند. منبع دوجداره معمولا بعد از مدت زمان گارکرد خود پوسیده و سوراخ می‌شود. می توان این سوراخ را به مدت کوتاه با جوشکاری برطرف کرد ولی این مدت بسته به نوع جوشکاری بین یک تا 3 ماه دوام دارد. اصول منبع دوجداره بعد از اینکه سوراخ میشود باید تعویض گردد. بیشترین پوسیدگی منبع در قسمت عدسی‌های و در بالای آن تشکیل می‌شود. می توان با بیشتر کردن ضخامت عدسی عمر منبع را تا دوبرابر افزایش داد.

  منبع کویل دار چیست؟

  مبنع کویل دار در واقع یک مبدل پوسته و لوله است که پوسته به صورت یک مخزن و کویل نقشه لوله را ایفا می‌کند. منبع کویل دار به دو صورت ایستاده و خوابیده یا عمودی و افقی ساخته می شود. انتخاب اینکه چه نوع منبع کویل داری استفاده شود با توجه به شکل موتورخانه و ساختمان کلی موتورخانه تعیین می گردد. منبع کویل دار دارای یک مخزن گالوانیزه است که کویل مسی روی آن نصب شده است. آب داغ دیگ درون کویل مسی جراین می‌یابد و آب مصرفی در مخزن جمع شده و گرم می‌شود. مس به دلیل سادگی در ساخت و انتقال حرارت بالا گزینه مناسبی است. 

  مخزن منبع کویل دار که از جنس ورق آهن گالوانیزه شده است بعد از مدتی کارکرد پوسیده شود و باید تعویض گردد. کویل مسی هم بعد از چند سال کارکرد، رسوب می‌ گیرد و باید با اسیدشویی رسوب زدایی شوند تا بازده آنها احیا شود. از طرفی بعد از 2 یا 3 بار اسیدشویی جداره لوله‌های کویل نازک و زبر شده و برای رسوب گرفتن مستعد تر می‌شود و ممکن است بعد از چندبار اسیدشویی کاملا سوراخ شود.

  روش‌های بالابردن عمر مخزن گالوانیزه

  اگر مخزن گالوانیزه فشار زیادی را تحمل کند زودتر خراب می‌شود. باید توجه داشت که شیر اطمینان که در صورت بیشتر شدن فشار باز شده و فشار مخزن را کاهش می‌دهد به موقع تعویض گردد و چک شود که به خوبی عمل می کند. استفاده از پمپ پشت مخزن باعث افزایش فشار شده 

 • تعمیر و نگهداری موتورخانه

  تعمیر و نگهداری موتورخانه

  عمر یک موتورخانه بین 10 تا 20 سال متغیر است. بعد از گذشت این دوره موتورخانه نیاز به تعمیر دارد. اجزای موتورخانه مانند لوله‌ها، شیرآلات، دیگ، منبع ذخیره آب گرم، پمپ، مشعل بعد از پوسیدگی نیاز به تعمیر و حتی تعویض دارند، و اهمیت تعمیر و نگهداری برای استفاده بهتر و بیشتر از موتورخانه کاملا بدیهی است.

 • عایق کاری موتورخانه های مرکزی بیمارستان ولیعصر

  عایق کاری حرارتی موتورخانه بیمارستان ولیعصر

  عایق کاری حرارتی موتورخانه های مرکزی بیمارستان ولیعصر، واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از میر دادماد، از جمله پروژه های شرکت تیلار در زمینه‌ی عایق کاری حرارتی بوده است. از جمله کارهای انجام گرفته درپروژه، عایق کاری لوله‌های گرمایشی، عایق کاری مخازن و منابع آب گرم، انبساط، کویلی، بویلرهای آب داغ و شیر آلات می‌توان نام برد. همچنین لوله های برج خنک کننده و منابع انبساط چیلر به صورت کامل عایق کاری شد.

 

خدمات ما

علم مهندسی، زیبایی و تعهد، از جمله ویژگی‌های اعضای شرکت تیلار است که در قسمت‌های مختلف خدمات خود به مشتریان عزیز قابل مشاهده است.

 

قیمت ها

تمامی قیمت‌های خدمات و اجناس شرکت آذر فراز تیلار، با توجه به استانداردهای مهندسی، بهترین مصالح مورد استفاده و همچنین بر مبنای فهرست بهای مصوب خواهد بود.

 

تولیدات تیلار

شرکت تیلار، تولید کننده انواع مخازن موتورخانه، بویلرهای فولادی، کلکتورها، بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی است. در حال حاضر فروشگاه و کارخانه تیلار در دستور کار است.

 

گارانتی و تضمین

شرکت تیلار، با بیان ضوابط و شرایط به مشتریان عزیز، تضمین و گارانتی خدمات و محصولات خود را اعلام می‌کند و هم به صورت قلبی و هم تعهدی آماده ارایه خدمات پس از فروش است.

 

مشتریان شرکت تیلار

لوله کشی و تعمیر تاسیسات بانک مرکزی
تعمیر و اجرای سیستم برج خنک کننده و موتورخانه شرکت فورج البرز
تعمیر و اجرای سیستم موتورخانه سرمایشی شرکت قدس نیرو
عایق کاری حرارتی ساختمان بیمارستان ولیعصر و موتورخانه گرمایشی
اجرای انواع تصفیه خانه در سطح پارک های تهران
تعمیر و نگهداری موتورخانه های ادارات مالیات تهران
عایق کاری منابع موتورخانه شرکت ایران روتاتیو
اجرای موتورخانه باشگاه دانشگاه آزاد اقلید فارس

شبکه‌های اجتماعی

 گوگل پلاس   کانال تلگرام شرکت تیلار   فیس بوک

اینتساگرام شرکت تیلار   توییتر   ما را در آپارات دنبال کنید

حساب linked in شرکت

تماس با ما

 • iconتهران، شادآباد، بازار آهن، بلوک1،طبقه2،واحد 45
 • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدAFTilar[at]outlook.com
 • icon02166314461
 • iconشنبه تا چهارشنبه: 8صبح تا 6 عصر
  پنج شنبه ها: 8 صبح تا 2 عصر
Top