عایق کاری حرارتی موتورخانه
02
شهریور
33504

 

عایق کاری حرارتی چیست ؟

پوشاندن سطوح رسانا توسط مواد عایق برای جلوگیری از اتلاف حرارت و انرژی عایق کاری حرارتی می باشد. معمولا  عایق کاری برای جلوگیری از اتلاف حرارت و انرژی به کار می رود.  برای عایق کاری معمولا از جنس  مل و ماستیک - ازبست - پشم شیشه - پشم سنگ و ... استفاده می شود. در موتورخانه ها و همچنین در سرد خانه ها برای جلوگیری از انتقال حرارت و اتلاف انرژی از عایق کاری استفاده می شود.

 

عایق کاری موتورخانه

عایق کاری موتورخانه شامل پوشش دهی تمام سیستم‌های گرمایش و سرمایشی، لوله‌ها، تجهیزات، دودکش و مخازن است. با توجه به اینکه هر مورد عایق کاری در چه شرایطی قرار دارد نوع عایق کاری آن متفاوت است. انواع عایق کاری با توحه به نوع عایق آن دسته بندی می‌شود. اجرای هر کدام از این عایق ها روش خود را دارد و باید طبق استاندارد مورد نیاز آن عایق کاری انجام گیرد. در ادامه به عایق کاری هر کدام از تجهیزات و اجزای موتورخانه به صورت جزیی پرداخته می‌شود.

عایق کاری مخازن آبگرم موتورخانه

منابع موتورخانه دمایی بین 60 تا 70 درجه سانتی گراد دارند. این منابع با توجه به اینکه آب مصرفی ساختمان را تامین می‌کنند همواره در حال احیا شدن هستند لذا تغییرات دمایی مختلفی برای آنها وجود ندارد. در گذشته بیشتر عایق کاری این مخازن با استفاده از پشم شیشه انجام می‌شد. امروزه علاوه بر عایق کاری پشم شیشه، یک لایه مل و ماستیک نیز از روی پشم شیشه اجرا می‌شود که علاوه بر زیبایی استحکام و عمر عایق کاری را نیز بهبود می‌بخشد و تا حد زیادی از نفوذ آب و رطوبت به درون عایق جلو گیری می‌کند. نحوه عایق کاری با استفاده از این روش به صورتی است که ابتدا یک لایه کاغذ دور مخزن کشیده شده و از روی آن پشم شیشه اجرا می‌شود. بعد از پشم شیشه یک لایه پارچه روی مخزن کشیده شده و از روی آن مل و ماستیک بر روی پارچه اجرا می‌شود. بعد از این مرحله در صورت نیاز رنگ آمیزی بر روی عایق کاری انجام شده صورت می‌گیرد. 

عایق کاری لوله ‌های موتورخانه

لوله‌های موتورخانه شامل لوله‌‌های سرد و گرم، لوله گالوانیزه، لوله سیاه، و یا لوله‌های پلیمری می‌شود. لوله‌های موتورخانه بسیار حساس هستند چرا که دارای اتصالات زیادی هستند و در صورت نشتی از یک اتصال، به تمام عایق سرایت کرده و باعث پوسیده شدن تمام موتورخانه می‌شود. لوله های گرم و سرد موتورخانه باید با استفاده از عایق مل ماستیک مطابق آنچه که در بخش قبل گفته شد اجرا شوند. 

عایق کاری لوله های سرد

لوله‌های شامل سیال سرد در موتورخانه باید با استفاده از عایق فوم یا همان عایق الاستومری عایق کاری شوند. این عایق ها در عایق کاری لوله های گرم نیز کاربرد دارند. اما استفاده از آنها در لوله هیا سرد بازده بیشتری دارد. هزینه اجناس این نوع عایق کاری و اجرای آن به طور کلی بیشتر از عایق کاری مل و ماستیک است. این عایق‌ها با توجه به دما و قطر لوله در ضخامت‌ها مختلفی تهیه شده اند و برای هر لوله باید ضخامت مناسب آن انتخاب شود. بعد از اجرای این نوع عایق کاری یک لایه دیگر می‌تواند اجرا شود ولی اجباری نیست و این لایه شامل نوار است. این نوار در رنگهای مختلفی است. نوع سیاه آن برای موتورخانه و نوع آلومینیومی آن در مواردی که لوله در معرض نور آفتاب است اجرا می‌شود.

عایق کاری چیلر و تجهیزات سرمایشی

چیلر و تجهیزات سرمایشی حتما باید با استفاده از عایق الاستومری انجام شود.

 

 

30
17166
محمدرضا

پایپینگ و لوله کشی

به طور کلی پایپنگ و لوله کشی برای انتقال انواع سیال استفاده می‌شود. هر سیالی ویژگی منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین برای هر سیال لوله مخصوص به آن انتخاب می‌شود. مسلم است که با تغییر نوع لوله روش پایپینک و اجرای لوله کشی متفاوت است. در ادامه انواع لوله کشی‌های ساختمان آمده است.

30
9868
محمدرضا

لوله‌کشی سرد و گرم ساختمانی و صنعتی بسیار گسترده است و تقریبا در تمام جاهایی که نیازمند انتقال سیال است لوله‌کشی هم لازم است. لوله‌‌کشی ها با توجه به انواع لوله روش‌های مختلفی دارند و شناخت انواع لوله و لوله کشی برای کسانی که در این حرفه فعالیت دارند ضروری است.

لوله کشی سرد و گرم

انواع لوله

30
19207
محمدرضا

تصفیه خانه استخر

اجرای سیستم تصفیه استخر سرسره قایق پرنده در بوستان نهج البلاغه، اجرا شده در بهار سال 95، در قسمت پشت نمازخانه بوستان نهج البلاغه   شرح خدمات انجام شده طراحی فیلتر شنی آب استخر اجرا و نصب فیلتر شنی طراحی سیستم لوله کشی و اجرای لوله پلی اتیلن طراحی تابلو برق سیستم پمپاژ و
30
18474
محمدرضا
طراحی و اجرای انواع موتورخانه گرمایشی و سرمایشی از جمله تخصص های اصلی شرکت تیلار است. موتورخانه بخشی از ساختمان است که انرژی مورد نیاز سرمایشی و گرمایشی ساختمان را تامین می‌کندو معمولا از دیدی اهالی ساختمان مخفی است. پروژه قدس نیرو، در زمینه اجرای موتورخانه از جمله مواری بود که توسط شرکت تیلار
30
6273
محمدرضا
اجرای تاسیسات، نصب داکت اسپیلت، اجرای کانال کشی، طراحی و ساخت بوستر پمپ آبرسانی و نصب انواع تجهیزات، تاسیسات وشیر آلات از جمله مواردی بود که در پروژه ساختمان سوپر لوکس سعادت آباد در نظر گرفته شده است. پروژه ساختمان سعادت آباد که به همت مهندسین با تجربه و با صرف هزینه بالا صورت گرفت، از جمله
30
8031
محمدرضا

اجرای تصفیه خانه

شرکت تیلار، مجری انواع تصفیه خانه های استخر، تصفیه خانه های پساب، ساخت و نصب انواع فیلتر شنی و سختی گیر، تصفیه خانه های کشاورزی و ساخت انواع سیستم آب رسانی و فیلترینگ در زمینه کشاورزی، آبیاری، آب مصرفی، تصفیه پساب و فاضلاب، آماده ارایه خدمات به مشتریان عزیز است.  به طور کلی
 

خدمات ما

علم مهندسی، زیبایی و تعهد، از جمله ویژگی‌های اعضای شرکت تیلار است که در قسمت‌های مختلف خدمات خود به مشتریان عزیز قابل مشاهده است.

 

قیمت ها

تمامی قیمت‌های خدمات و اجناس شرکت آذر فراز تیلار، با توجه به استانداردهای مهندسی، بهترین مصالح مورد استفاده و همچنین بر مبنای فهرست بهای مصوب خواهد بود.

 

تولیدات تیلار

شرکت تیلار، تولید کننده انواع مخازن موتورخانه، بویلرهای فولادی، کلکتورها، بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی است. در حال حاضر فروشگاه و کارخانه تیلار در دستور کار است.

 

گارانتی و تضمین

شرکت تیلار، با بیان ضوابط و شرایط به مشتریان عزیز، تضمین و گارانتی خدمات و محصولات خود را اعلام می‌کند و هم به صورت قلبی و هم تعهدی آماده ارایه خدمات پس از فروش است.

 

مشتریان شرکت تیلار

لوله کشی و تعمیر تاسیسات بانک مرکزی
تعمیر و اجرای سیستم برج خنک کننده و موتورخانه شرکت فورج البرز
تعمیر و اجرای سیستم موتورخانه سرمایشی شرکت قدس نیرو
عایق کاری حرارتی ساختمان بیمارستان ولیعصر و موتورخانه گرمایشی
اجرای انواع تصفیه خانه در سطح پارک های تهران
تعمیر و نگهداری موتورخانه های ادارات مالیات تهران
عایق کاری منابع موتورخانه شرکت ایران روتاتیو
اجرای موتورخانه باشگاه دانشگاه آزاد اقلید فارس

شبکه‌های اجتماعی

 گوگل پلاس   کانال تلگرام شرکت تیلار   فیس بوک

اینتساگرام شرکت تیلار   توییتر   ما را در آپارات دنبال کنید

حساب linked in شرکت

تماس با ما

  • iconتهران، شادآباد، بازار آهن، بلوک1،طبقه2،واحد 45
  • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدAFTilar[at]outlook.com
  • icon02166314461
  • iconشنبه تا چهارشنبه: 8صبح تا 6 عصر
    پنج شنبه ها: 8 صبح تا 2 عصر
Top