استخر - اجرای ابینه و تاسیسات استخر- سونا و جکوزی

شرکت تیلار | اجرای ابینه و تاسیسات استخر- استخر سونا و جکوزی

 • طراحی و ساخت استخر

  استخر

  استخر سونا و جکوزی

  طراحی استخر

  به طور کلی یک استخر مراحل اجرای زیادی دارد. برای اجرای یک استخر باید ابتدا نقشه معماری آن تهیه شود. نقشه معماری با توجه به خواسته کارفرما تهیه می‌شود. در طراحی باید تمام نکاتی ظاهری از قبیل طراحی کاشی ‌کاری، طراحی شکل کلی استخر، طراحی عمق و محوطه سازی استخر و سنگ‌های به کار رفته در آن مشخص می‌شود. هر چه استخر زوایای منحنی بیشتری داشته باشد اجرای آن سخت تر است بنابراین طراح باید به این نکته توجه کند که طراحی آن ممکن است چقدر هزینه بردارد باشد. ضمن اینکه اندازه استخر با توجه به اینکه مقدار حجم آب را مشخص می‌گند در طراحی تاسیسات، لوله‌کشی، تصفیه خانه و موتورخانه آن تاثیر مستقیم دارد.

  اجرای ابنیه استخر

  ابنیه استخر شامل مراحل زیادی است و از کف تا کاشی‌کاری باید مرحله به مرحله درست و طبق اصول عمرانی ساخته شود. مراحل استخر به ترتیب خاک برداری، قالب گیری، آجرچینی، آرماتوربندی، بتن ریزی، عایقکاری، و کاشی‌کاری است. تمام مراحل استخر مهم هستند اما معمولا در اجرای استخر دو مرحله کاشی‌کاری و عایق‌کاری حساس‌ترین مراحل هستند. عایقکاری می‌تواند تک‌لایه، دولایه یا چندلایه و با استفاده از قیرگونی یا چسب بتن انجام گیرد. لوله‌های انتقال آب ببه استخر و تصفیه خانه استخر باید زیر کار قرار گیرد و باید از جنس مقاوم برای اجرای تاسیسات استخر استفاده کرد.

  تاسیسات تصفیه خانه و موتورخانه استخر

  استخر‌ها معمولا در کنار سونا و جکوزی ساخته می‌شوند. استخر چه در کنار سونا و جکوزی ساخته شوند و چه تنها باشند باید یک سیستم موتورخانه و تصفیه خانه برای آب استخر در نظر گرفته شود. زیرا در غیر این صورت آب استخر کثیف شده و ایجاد عفونت می‌کند. تصفیه خانه و موتورخانه استخر با توجه به مقدار آب آن طراحی می‌شوند.

 • تیلار

  شرکت تیلار (آذر فراز تیلار) فعالیت حرفه ای خود تحت این نام را از سال 1392 آغاز کرده است. در ابتدا این شرکت برای انجام خدمات مربوط به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی وارد عرصه رقابت شد و رفته رفته با معرفی پروژه های جدیدتر در پروژه های مربوط به فرآیندهای دارویی، شیمیایی، تاسیساتی، پایپینگ و لوله کشی فعالیت های خود را ادامه داد.

  در حال حاضر این شرکت انجام خدمات تعمیرات لوله کشی، عایقکاری ساختمان، نصب و راه اندازی موتورخانه، دیگ و بویلرهای چدنی و فولادی، تعمیر انواع مخازن و نصب مخازن ذخیره و تحت فشار، نصب و تعمیر انواع مخازن و منابع آب گرم مصرفی دو جداره و کویل دار، نصب شیرآلات و تاسیسات بهداشتی ساختمان، ساخت انواع اتاق تمیز، طراحی و اجرای سیستم تهویه مطبوع و سرمایش، و مشاوره در زمینه اجرا و طراحی مخازن ذخیره و تحت فشار را در دست انجام دارد.

  از جمله شرکت های مطرح که از خدمات ما استفاده می کنند، میتوان به انرژی اتمی، شرکت ایران خودرو، شرکت های دارویی، بیمارستان های ولیعصر، ونک و... و بسیاری دیگر را نام برد که اسامی آنها در پایین صفحه آورده شده است.

  از جمله دیگر شرکت هایی که زیر نظر شرکت تیلار در حال فعالیت هستند می تواند به کلیک صنعت اشاره کرد که در زمینه طراحی و ساخت انواع مخازن فعالیت دارد.

 • طراحی و ساخت مبدل حرارتی

  طراحی، ساخت و انتخاب مبدل حرارتی

  شرکت تیلار، طراح و سازنده انواع مبدل های حرارتی (Shell&Tube) صنعتی، موتورخانه ای و نیمه صنعتی، با مواد و متریال مختلف از جنس آهن، گالوانیزه، استیل، مس، آلومینیوم و...

 • مراحل ساخت استخر

  مراحل ساخت استخر

  استخر شنا در یک باغ یا در حیاط یک راه بسیار عالی برای گذراندن وقت در کنار خانواده  و یا ورزش شنا است. ساخت استخر شنا یک پروژه ساختمانی ساده نیست. هزینه ساخت یک استخر شنا حتی اگه سازنده آن خودتان باشید بین 20 تا 100 میلیون تومان برای استخرهای خانگی متفاوت است. به یاد داشته باشید که در بعضی از موارد، شما نمی‌توانید خودتان سازنده استخر باشید و باید با یک مرکز معتبر با جواز رسمی برای ساخت استخر همکاری داشته باشید و یا سفارش ساخت استخر را به یک شرکت واگذار نمایید. در اینجا به مراحل ساخت یک استخر به صورت کاملا مختصر با اضافه کردن عکس‌های کامپیوتری اشاره شده است.

  مرحله 1-  طراحی استخر

  در مرحله اول استخر مورد نظر طراحی می‌شود.. طراحی استخر با توجه به فاکتورهایی مانند سلیقه شخصی، نوع زمین، مصالح مورد استفاده بومی و مهمتر از همه هزینه آن انجام می‌گیرد.  دوست دارید استخر شما گرد، مربعی، منحنی  و یا چند ضلعی باشد و  اینکه عمق استخر چقدر در نظر گرفته شود؟ استخر چه رنگی باشد؟ هرچقدر که طراحی استخر و  آنچه در ذهن دارید پیچیده تر باشد در نتیجه هزینه اجرای استخر شما نیز بیشتر می‌شود.

  مرحله 2-  تهیه جواز ساخت و تماس با شرکت مجری

  برای اجرای استخر شما نیازمند یک شرکت عمرانی و یا تخصصی در زمینه استخر هستید که استخر شما را آنگونه که در نظر شماست طراحی و اجرا کند. در بعضی مناطق اجرای استخر نیازمند جواز نیست. به هر حال حتی اگر  بخواهید استخر را خودتان بسازید باید از افراد و شرکت‌های با تجربه برای اجرای استخر کمک دریافت کنید.

  مرحله 3- خاکبرداری محل اجرا

  مرحله اول برای اجرای استخر شما خاکبرداری است. خاکبرداری با استفاده از یک بیل مکانیکی انجام می‌گیرد. معمولا همه شرکت‌ها این تجهیزات گران قیمت را در لیست تجهیزات خود ندارند لذا شرکت‌ها تجهیزات ساختمانی و عمرانی بزرگ را اجاره می‌کنند.  بعد از اجاره یک بیل مکانیکی، کنده کاری محل علامت گذاری شده انجام می‌گیرد.

  مرحله 4-  تراز کردن زمین

  استخری که در نظر داریم ساخته شود باید در یک سطح هموار ساخته شود. مگر اینکه قرار باشد استخر به صورت شیب دار ساخته شود. ساخت استخر نیازمند این است که بستری آماده داشته باشد. باید با تجهیزات مورد استفاده زمین مورد استفاده تراز شود تا برای دیوار کشی و کف سازی آماده شود. راه‌های زیادی برای همسطح سازی زمین وجود دارد. به هر حال باید از یک منبع با تجربه استفاده شود و یا با یک منبع با تجربه مشاوره صورت گیرد.

  مرحله 5- قالب گیری دیوارها

  بعد از حفاری و کنده کاری و هم سطح سازی، مرحله بعدی اجرای استخر قالب گیری دیوارهاست. باید اطمینان حاصل شود که دیوارها دارای زاویه درست نسبت به یکدیگر هستند و نسبت به زمین عمود هستند.

   

  مرحله 6-  اجرای لوله کشی و تاسیسات

  باید از یک شرکت یا شخص معتبر در زمینه تاسیسات استخر بخواهید تا تاسیسات استخر را برای شما اجرا کند. باید سیستم‌های فیلتراسیون و تاسیسات تصفیه و همچنین لوله کشی استخر با توجه به استانداردهای موجود انجام گیرد. فقط یک لوله کشی با تجربه لوله کشی استخر باید به کار گرفته شود زیرا در غیر این صورت ممکن است استخر شما بعد از مدتی ویران شود.

   

  مرحله 7- اجرای تاسیسات برقی

  بعد از اجرای تاسیسات مکانیکی برای انتقال آب و فیلتراسیون و تجهیزات سیال استخر، باید برق‌کشی لازم برای روشنایی و فیلتراسیون و یا دیگر موارد مورد نیاز انجام گیرد. برای این مورد نیز باید یک شخص با تجربه استخدام شود زیرا برق و سیم کشی خطرات زیادی دارد و رعایت حداکثر نکات ایمنی ضروری است.

  مرحله 8- بتن ریزی

  بعد از اینکه مرحله تاسیسات مکانیکی و الکتریکی برای مراحل اجرای استخر انجام گرفت، نوبت به بتن ریزی است. بتن ریزی باید به درستی و بر اساس استاندارد اجرای انجام گیرد. بعد از بتن ریزی باید سطح مورد نیاز ایجاد شود. برای ایجاد زاویه مناسب باید دقت لازم انجام گیرد.

  مرحله 9- دیوار چینی

  با توجه به سطح کف ایجاد شده، می‌توان دیوارچینی را آغاز نمود. این مرحله می‌تواند توسط بتن‌های سیمانی و  یا اجر انجام گیرد. باید فواید و هزینه‌های هر کدام بررسی شود. باید اطمینان حاصل شود که دیوار نسبت به محیط در سطح مناسبی قرار دارد و دیوارهای تراز اجرا شده باشند.

  مرحله 10- اتمام دیوار چینی

  دیوارها باید توسط یک ماده عایق بندی شود تا هیچ رطوبتی به خارج از استخر نشت نکند. انتخابهای زیادی برای عایق کاری وجود دارد. می‌توانید از یک مشاور برای انواع عایق های رطوبتی استخر استفاده کنید. بیشترین روش‌های مورد استفاده عبارتند از:

  • استفاده از یک آستر پلاستیکی
  • پوشش دهی آجر و بلوک‍ها
  • پوشش دهی پلاستیکی
  • پاشش یک پوشش پلاستیکی
  • چسب سیمان
  • اپوکسی‌ها

  مرحله 11-  پرکردن اطراف دیوارها

  برای ایجاد استحکام در اطراف دیوارها باید این قسمت با استفاده از مصالح مناسب پر شود. این مصالح با توجه به محل استخر انتخاب می‌شوند. مجری باید ایمن‌ترین و ارزان‌ترین مصالح را برای این قسمت استفاده کند.

  مرحله 12-  پر کردن استخر

  وقتی استخر تکمیل شد باید با آب پر شود. در صورتی که نشتی آب وجود نداشته باشد، می‌توانید از استخر استفاده کنید و لذت ببرید.

 

خدمات ما

علم مهندسی، زیبایی و تعهد، از جمله ویژگی‌های اعضای شرکت تیلار است که در قسمت‌های مختلف خدمات خود به مشتریان عزیز قابل مشاهده است.

 

قیمت ها

تمامی قیمت‌های خدمات و اجناس شرکت آذر فراز تیلار، با توجه به استانداردهای مهندسی، بهترین مصالح مورد استفاده و همچنین بر مبنای فهرست بهای مصوب خواهد بود.

 

تولیدات تیلار

شرکت تیلار، تولید کننده انواع مخازن موتورخانه، بویلرهای فولادی، کلکتورها، بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی است. در حال حاضر فروشگاه و کارخانه تیلار در دستور کار است.

 

گارانتی و تضمین

شرکت تیلار، با بیان ضوابط و شرایط به مشتریان عزیز، تضمین و گارانتی خدمات و محصولات خود را اعلام می‌کند و هم به صورت قلبی و هم تعهدی آماده ارایه خدمات پس از فروش است.

 

مشتریان شرکت تیلار

لوله کشی و تعمیر تاسیسات بانک مرکزی
تعمیر و اجرای سیستم برج خنک کننده و موتورخانه شرکت فورج البرز
تعمیر و اجرای سیستم موتورخانه سرمایشی شرکت قدس نیرو
عایق کاری حرارتی ساختمان بیمارستان ولیعصر و موتورخانه گرمایشی
اجرای انواع تصفیه خانه در سطح پارک های تهران
تعمیر و نگهداری موتورخانه های ادارات مالیات تهران
عایق کاری منابع موتورخانه شرکت ایران روتاتیو
اجرای موتورخانه باشگاه دانشگاه آزاد اقلید فارس

شبکه‌های اجتماعی

 گوگل پلاس   کانال تلگرام شرکت تیلار   فیس بوک

اینتساگرام شرکت تیلار   توییتر   ما را در آپارات دنبال کنید

حساب linked in شرکت

تماس با ما

 • iconتهران، شادآباد، بازار آهن، بلوک1،طبقه2،واحد 45
 • iconاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدAFTilar[at]outlook.com
 • icon02166314461
 • iconشنبه تا چهارشنبه: 8صبح تا 6 عصر
  پنج شنبه ها: 8 صبح تا 2 عصر
Top